Hamarosan (jövő hét végén) itt a tanév közepe, a félévi értékelés.
A héten még vettünk/veszünk betűket, számon kérem a gyerekektől az egyéni olvasást.
Jövő hét elején megírjuk az olvasás felmérést, ami A és B csoportból álló feladatlap.
A héten még vettünk/veszünk betűket, számon kérem a gyerekektől az egyéni olvasást.
Jövő hét elején megírjuk az olvasás felmérést, ami A és B csoportból álló feladatlap.
- Lesz benne nagy és kis nyomtatott betűk egyeztetése.
- Olvasott szó lerajzolása, szavak összekötése rajzzal.
- Szótag keresése képek nevében.
- Kérdésekre a megfelelő válasz kiválasztása.
- Szavak közül a kép nevének aláhúzása.
Rendeztünk arany ötösért szépírás versenyt. Ügyesek voltak nagyon, mindenki összeszedte magát és elővette a legjobb írását. A legszebb munkák megkapták az ötöst, akik magukhoz képest sokkal szebben írtak csillagot, aki viszont tudom, hogy tudna szebben, de nem igyekezett, az most nem kapott semmit.
Az ünnepek előtt a három legtöbb érmet gyűjtő gyerek (+ egy vigaszdíjas, mivel ő 1 vagy 2 éremmel maradt le a hármas előtt, viszont jóval több érme lett, mint a mögötte lévőknek) megkapta a megígért jutalmat (ami sajnos időm híján végül nem kézműves ajándék lett).
Továbbra is gyűjtjük az érmeket, tanév végén is lesz jutalom. Ezúttal az ajándékot is elárultam a gyerekeknek, textil ceruzatartót készítek az első öt gyerkőcnek. Az eddigi érmek nem vesztek el, ezeket lehet gyarapítani. Akik elvesztették a gyűjtőborítékot, azoknak adok újat. :)


Ma tanultunk egy egyszerű versikét.
Donászy Magda: Halihó! Halihó!
Halihó! Halihó!
Itt a tél,
hull a hó!
Hó a fákon,
hó a tájon.
Halihó! Halihó!
Éljen a tél,
hull a hó.
Az ünnepek előtt a három legtöbb érmet gyűjtő gyerek (+ egy vigaszdíjas, mivel ő 1 vagy 2 éremmel maradt le a hármas előtt, viszont jóval több érme lett, mint a mögötte lévőknek) megkapta a megígért jutalmat (ami sajnos időm híján végül nem kézműves ajándék lett).
Továbbra is gyűjtjük az érmeket, tanév végén is lesz jutalom. Ezúttal az ajándékot is elárultam a gyerekeknek, textil ceruzatartót készítek az első öt gyerkőcnek. Az eddigi érmek nem vesztek el, ezeket lehet gyarapítani. Akik elvesztették a gyűjtőborítékot, azoknak adok újat. :)
Ma tanultunk egy egyszerű versikét.
Donászy Magda: Halihó! Halihó!
Halihó! Halihó!
Itt a tél,
hull a hó!
Hó a fákon,
hó a tájon.
Halihó! Halihó!
Éljen a tél,
hull a hó.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése