hogy nem kezdtem aktívabban a tanévet itt a blogon.
Az év eleji, első szülői értekezlet után szabadon:
Dátumok
- 183 tanítási napunk lesz.
- Az őszi szünet első napja október 29. (szombat), utolsó napja november 6. (vasárnap).
- November 25-én (pénteken) pedagógus továbbképzés, ez a nap tanítás nélküli munkanap lesz.
- A téli szünet első napja december 17. (szombat), utolsó napja január 2. (hétfő).
- A félévi bizonyítványt január közepén, január 20-ig kapják meg a gyerekek.
- A tavaszi szünet első napja április 5. (csütörtök), utolsó napja április 9. (hétfő).
- Április 20-án (pénteken) pedagógus továbbképzés, ez a nap tanítás nélküli munkanap lesz ismét.
- Május 19-én (szombaton) ismét bedolgozunk majd egy "elveszett" iskolai napot.
- A tanév utolsó napja június 15.
Tanszerek
Tulajdonképpen már többször megbeszéltük és a legtöbb gyereknek már meg is van minden, hiszen lassan már egy hónapja elkezdődött az iskola. Biztos, ami biztos, felírom ide, mi is kell/kellett az induláshoz.
Vonalas füzetek (16-32-e számú!):
1 írásra
1 helyesírásra (nyelvtanra)
1 felméréseknek
1 olvasásra (szorgalmi feladatoknak)
1 üzenőnek
1 nyelvórára
1 környezetismeretre
Négyzetrácsos füzet:
1 matematikára
1 informatikára (ez lehet a tavalyi)
Az ének füzet is lehet a tavalyi.
Rajz és technika órákra:
5x10 db rajzlap
ragasztó (lehetőleg stift)
olló (ha elkallódott)
színes origami papír (ebből még fogok kérni év közben)
rajzoknak mappa!! - ezt nem említettem korábban, pótolja, akinek nincs beadva, jó a tavalyi is
Kérjük, legyen hiánytalan a testnevelés felszerelés és a tisztasági!
Minden gyerek hozott be idén is szappant, szalvétát, írólapokat, wc papírt, papírzsebkendőt.
Köszönjük, ezekre nagy szükségünk van és igen gyorsan fogynak!
Értékelés
A gyerekek másodikban már jegyeket kapnak, de továbbra is feltüntetjük százalékban is a teljesítményüket.
Ezt a százalékolási módot használja az iskola minden pedagógusa:
92 - 100% = 5
80 - 91% = 4
55 - 79% = 3
30 - 54% = 2
0 - 29% = 1
Ezen persze kisebb, általunk összeállított számonkéréseknél változtatunk, kicsit szigorítunk.
Ahogy tavaly, idén is kapnak pontokat, matricákat a gyerekek a délelőtti és délutáni, ebéd alatti viselkedésükért az üzenőfüzet hátuljába. Sok gyerek megkomolyodott, érettebb lett a nyáron, de sok maradt a régi, cserfes, huncut. Ez nem is baj, míg nem a tanulás, órai munka rovására mennek a dolgok.
Ahogy tavaly, idén is kapnak pontokat, matricákat a gyerekek a délelőtti és délutáni, ebéd alatti viselkedésükért az üzenőfüzet hátuljába. Sok gyerek megkomolyodott, érettebb lett a nyáron, de sok maradt a régi, cserfes, huncut. Ez nem is baj, míg nem a tanulás, órai munka rovására mennek a dolgok.
Az idén Viki nénivel bevezettünk egy új büntit, aminek reméljük visszafogó ereje lesz.
Az a gyerek, aki vét az osztály szabályai ellen 10x leírja a mondatot az üzenőjébe, amit kérünk. Ez otthoni feladat, nem iskolai! Aki másnapra nem teljesíti, annak a 10-ből 20 mondat lesz.
Már volt rá példa több is, hogy ilyen feladatot kellett adnunk, de úgy látjuk lesz hatása! :)
Olvasásból is kicsit szigorodtak a feltételek. Általánosságban jellemző a figyelmetlenség és álmodozás a gyerekekre, erre is ki kellett valamit ötölni. Lassan már nem lehet kifogás, hogy év eleje van. Aki nem követi órán az olvasmányt, nem tudja hol tartunk, mikor felszólítom, kap egy feketét a történet mellé. Ha 5 összegyűlik, egy kisegyes kerül a könyv hátuljába. Eddig remekül bevált, bár vannak továbbra is figyelmetlenségek, nagyon igyekeznek. Nem is várják, hogy magamtól válasszak, bőszen jelentkeznek!:D
Az olvasásról, nyelvtanról, írásról egy másik bejegyzésben bővebben írok még.
Az olvasásról, nyelvtanról, írásról egy másik bejegyzésben bővebben írok még.
Persze nemcsak megszorítások történtek. :) Idén is van varázsdoboz, amiből a legjobbak apró játékokat választhatnak. (Ha van otthon pár apróság, ami már felesleges, de a másik gyerek örülne neki, be lehet tenni ebbe a bizonyos dobozba.)
Nyitottunk egy olvasás füzetet is (szorgalmi füzet), amibe maguktól is gyakorolhatnak a gyerekek, de lesznek konkrét feladatok is, amelyeket érdemes elkészíteni hétvégén plusz pontokért, kisötösökért!
Hiányzás
Az igazolatlan hiányzások száma nem lépheti túl a 20 tanítási órát. Mindig kérünk orvosi vagy szülői igazolást.
Az orvosi igazolást a tájékoztató füzetbe, a szülői igazolásokat az üzenőfüzetbe kérjük.
Ha a gyerkőc megbetegszik és nem tud jönni iskolába a hiányzások jegyzése és az ebéd miatt reggel 8.00-ig ezen a telefonon jelezzétek: 471-328.
Ha a gyerkőc megbetegszik és nem tud jönni iskolába a hiányzások jegyzése és az ebéd miatt reggel 8.00-ig ezen a telefonon jelezzétek: 471-328.
Kedves Szülők!
Kérlek benneteket, hogy az üzenőfüzeteket mindennap nézzétek át, hogy időben értesüljetek mindenről! A gyerekek nem mindig tartják észben mit és mikor írtunk bele. Az elejét is érdemes átlapozni, mert lehet, hogy időnként odakerülnek kitöltésre váró papírok.
Kérlek benneteket, hogy az üzenőfüzeteket mindennap nézzétek át, hogy időben értesüljetek mindenről! A gyerekek nem mindig tartják észben mit és mikor írtunk bele. Az elejét is érdemes átlapozni, mert lehet, hogy időnként odakerülnek kitöltésre váró papírok.
Tanórákon kívüli elfoglaltságok
Beindultak a szakkörök, foglalkozások is.
Népitánc
Szerdán 12-13.30-ig
Csütörtökön 14.30-16.00-ig
Református hittan
Csütörtökön 12.3-13.25-ig
Római katolikus hittan
Kedden 11.50-12.35-ig
Szivacskézi
Hétfőn 15.00 és 16.00 órától (egy órás edzés)
Szerdán szintén 15.00 és 16.00-tól
Az úszás, mint azt már tapasztaltátok testnevelés óraként van beépítve az órarendbe. Csütörtökön délelőttönként 8.00-9.00-ig a helyi uszodában. A részleteket megbeszéltük korábban. Mivel a testnevelés Viki néni műszakjában van mindig és az úszás reggelente van, én minden csütörtökön délután leszek a gyerekekkel.
Ha bármit kihagytam, vagy egyéb kérdésetek van, szóljatok!!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése